Svařované pletivo – kvalitní a pevné oplocení pozemku


Instalace oplocení


Svařované sítě se snadno instalují i na klasické sloupky.

Svařované sítě jsou systémovým oplocením. To znamená, že se vyrábějí originální sloupky i montážní nářadí a další příslušenství přímo určené pro montáž tohoto oplocení. Svařovaná síť se na originální sloupky přichytává speciálními kleštěmi pomocí silných nerezových svorek. Již při kotvení ke sloupkům se musí dobře napnout. Může vám s tím pomoci speciální napínací hřeben. Po té, co je síť připevněna ke sloupkům, už se napíná jen krepováním vodorovných drátů.
Sloupky doporučujeme osazovat cca 2,5m od sebe. U tohoto systému se sice nepoužívají napínací dráty, i tak je ale zapotřebí osazovat ke sloupkům vzpěry jako u klasického pletiva. Do rohů, tam kde se mění směr oplocení, na začátek a konec, ke sloupkům bran i branek a na rovných úsecích nejpozději po 25m.
Pokud chcete svařované sítě osadit na klasické, kulaté sloupky bez speciálního prolisu, není to problém. Svařovaná síť se může ke sloupkům přichytit jen vázacím drátem. Rozhodně však na vázacím drátě nešetřete, a pokud můžete, první, horní drát svařované sítě zavěste do příchytky, resp. vázací drát nahoře provlečte matkami, které tam snad ještě po bývalém pletivu jsou a vydrží.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.